ТОВ «НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЕКСПЕДИЦІЯ», спираючись на наявну ситуацію щодо містобудівного кадастру у конкретному регіоні та Державні Будівельні Норми України, у т.ч. ДБН А.2.1-1-2014 та ДБН В.1.3-2-2010, рекомендує індивідуальні алгоритми створення топографо-геодезичних матеріалів проектованого будівництва з урахуванням умов природно-техногенного характеру, що коригуватимуть порядок містобудівної діяльності.

Види робіт щодо будівництва будівель визначаються на інженерній колегії, враховуючи аналіз матеріалів:

  • стан атмосферного повітря;
  • топографічний план;
  • геологічна будова - випробування ґрунтів;
  • геодезичні параметри;
  • гідрогеологічні умови, в т.ч. глибина промерзання грунтів (захист основи будівель).

Документація перед проектуванням і зведенням будівель модулюється в графічному і цифровому форматах і вже на її основі йде моніторинг виконання робіт та аналіз виконаних робіт.

Масштаб зйомки нового будівництва, термін актуальності

Інженери, дипломовані науково дослідним інститутом інженерних вишукувань, не лише коригують геодезичні дослідження в теперішньому часі, а й займаються систематизацією архіву, що вміщує інформацію по оновленню і розширенню геодезичних мереж.

Вишукування інженерно-геодезичні актуальні терміном від одного до п'яти років, в залежності від положення об'єкта і його цільового призначення. До того ж, дослідження інженерно-геологічні можуть не проводитись, якщо аналогічна діагностика вже була здійснена в зазначений період, після чого ділянка не забудовувалася.

Прогнозування стану ділянки та будівлі

Інженерно-геодезичні вишукування не рапортують щодо хронологічних змін гідрогеологічних характеристик ґрунтів - це завдання інженерно-геологічних відділів. Та вишукування геодезичні зазвичай не проводять самостійно. Інженерно-геодезичні роботи для цілей капітального будівництва, за рекомендаціями науково дослідного інституту інженерних вишукування, поєднують з дослідженнями інженерно-гідрометеорологічними*, дослідженнями інженерно-екологічними* та інженерно-геологічними дослідженнями. Тільки так можна отримати конструктивну інформацію.

* Вишукування інженерно-гідрометеорологічні як частина інженерних вишукувань для будівництва - це вивчення гідрорежиму, гідрогеологічних умов, та техногенної активності об'єкта у хронології.

* Вишукування інженерно-екологічні як частина інженерного захисту - дослідження властивості ґрунтів, води і повітря та порівняння отриманих даних з держ. стандартом безпеки. Інженерно-екологічні вишукування обов'язкові для промислових і муніципальних об'єктів.

Інженерні вишукування інженерно-геологічні основи безпеки

Інженерні вишукування для будівництва є одним з обов'язкових моментів для якісних інженерних робіт під час проектування і будівництва інженерних споруд будь-якого формату. У деяких випадках інженерно-геологічні вишукування вміщують випробування грунтів.

Перед облаштуванням джерел водопостачання обов'язково проводиться лабораторний контроль, тобто камеральні роботи, лабораторні випробування якості води.

Увага! Без вихідних даних, отриманих у лабораторіях, будь-які гідроджерела (великих масштабів або маленьких, як то приватні колонки) використовувати небезпечно! Лише лабораторні дослідження можуть надати інформацію щодо якості джерела.

Проектна документація в процесі будівництва, як розроблюють цифрову модель місцевості

Щодо нормативно-технічної документації об'єктів будівництва, то вона складається за конкретним шаблоном. Можливості реалізації проекту будівель споруд будь-якого проектного будівництва, залежить від природних умов місцевості.

Всі етапи планування та будівництва, починаючи від основ будинків (фундаменту) і вибору матеріалів, закінчуючи розрахунком безпечних умов експлуатації об'єктів залежить від складу ділянки і характеристик ґрунтів, у т.ч. глибини промерзання ґрунтів підстав будівель.

Без опорних геодезичних та геологічних планів і карт на конструкціях підвищеного рівня безпеки якість неможлива: багаторівневі споруди, промисловість, офісні та торгові центри. У цьому випадку забудовник зобов'язаний особливу увагу приділити проектній документації. А при наявність підземних споруд - обов’язково задіяти маркшейдера.

Польові роботи в процесі інженерних вишукувань у контексті передбачуваного будівництва або реконструкції, ситуаційні плани

Необхідність польових робіт, у т.ч. польові випробування платформи не обговорюється, це обов’язковий етап інженерних вишукувань перед будівництвом. Вивчення ділянки відбувається після підготовки проектної документації щодо нової будівлі або проектів планування у випадку реконструкції об’єктів. Якщо реконструкція передбачає зміну ліній фасаду, заміну комунікацій або ландшафтні роботи - після пошуків геодезичні попередньо складаються ситуаційні плани.

Ситуаційні плани формуються на основі наявних планів і карт нормованим строком давності. У разі, якщо таких документів немає у наявності або існують сумніви щодо їх коректності, необхідна нова топографічна зйомка технічних умов території.

Під час складної реконструкції споруди для стовідсоткової реалізації технічного завдання окремо вивчається:

  • сукупний стан фундаменту;
  • технічні умови;
  • стан залучених будівельних матеріалів, тобто окремо стан стін та покрівлі;
  • склад платформи;
  • якість техногенних умов.

Для прогнозу ресурсу експлуатації з урахуванням існуючого в зазначеній місцевості техногенного впливу проводять зйомку елементів конструкції за допомогою складної техніки. В деяких випадках - радарне сканування.